اخبار > ظهور حضرت مهدی(عج) نیازمند زمینه‌سازی است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

ظهور حضرت مهدی(عج) نیازمند زمینه‌سازی است.

 

سخنرانی هفتمین شب محرم سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان شب گذشته، 9 آبان، با محوریت «نشانه‌های آخرالزمان و ظهور امام مهدی(عج)» در مجمع «سیدالشهداء» بیروت ایراد شد.
دبیرکل حزب‌‌الله اظهار کرد: رویدادی جهانی مانند ظهور مهدی(عج) با هدف سرنگونی طاغوت‌ها و حکمرانی مستضعفان، به مقدمات و زمینه‌سازی نیاز دارد.
وی افزود: خداوند متعال حکومت مستضعفان جهان را حکومت آخرالزمان قبل از قیامت قرار خواهد داد، خداوند مسلمانان را به پیروزی و مشرکان را به شکست وعده داده است.
نصرالله تصریح کرد: انسان نیاز دارد که منتظر تحقق گفته‌ها و روایت‌های پیامبران درباره آخرالزمان بماند، این امر به شکل ناگهانی و در یک لحظه حادث نخواهد شد. بلکه نیازمند نشانه‌هایی است که زمینه را برای محقق‌شدن وعده‌های الهی فراهم ‌کند. 
نباید تنها منتظر ظهور باشیم
وی تأکید کرد: نباید تنها منتظر ظهور حضرت مهدی(عج) و قیامت باشیم، بلکه باید تلاش‌هایمان را ادامه دهیم و در این راستا فعالیت کنیم و به وعده‌های پروردگار ایمان داشته باشیم.
دبیرکل حزب‌الله بیان کرد: بررسی نشانه‌های آخرالزمان چشم‌اندازی از آینده را پیش‌ روی ما باز می‌کند و باعث می‌شود که ما در مسیر روشنی قدم به سوی آینده برداریم و بیشتر تلاش کنیم. 
نصرالله افزود: امید به تحقق وعده الهی مبنی بر استقرار حاکمیت مؤمنان در زمین، انسان را به تلاش و زمینه‌سازی برای تحقق این وعده امیدوار می‌کند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: حضرت مهدی(عج) که خداوند به وسیله او زمین را پر از عدل و داد می‌کند، از اهل بیت حضرت محمد(ص) است و ما معتقدیم که حضرت مسیح(ع) نیز ظهور خواهد کرد و دولت عدل بر جهان حکمفرما خواهد شد. 
دبیرکل حزب‌الله همچنین به نشانه‌های ویژه پیش از ظهور امام مهدی (عج) اشاره کرد و گفت: پیش از ظهور سفیانی، خراسانی و یمانی ظهور خواهند کرد و سفیانی با فرستادن ارتشی به سوی مدینه منوره جنایت‌ها و خرابی‌های زیادی در این شهر به بار خواهد آورد.


١٦:٢٤ - جمعه ١٦ آبان ١٣٩٣    /    عدد : ٣٩٩٩٨٨    /    تعداد نمایش : ٥٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
نشریات مکتوب

قرآن الکترونیک

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیوندها

طرح ها و جشنواره ها
نیمکت
چرا به امیرالمؤمنین (ع) خاصف النعل می‌گفتند؟
چرا به امیرالمؤمنین (ع) خاصف النعل می‌گفتند؟
یکی از موضوعاتی که در زندگی فردی و اجتماعی و مادی و معنوی انسان تأثیر بسزایی دارد، ساده زیستی و قناعت است که متأسفانه کمتر به آن توجه شده است، در حالی که از نظر فرهنگ دینی، یکی ....

مشکل اصلی ازدواج های ما آموزش است.
مشکل اصلی ازدواج های ما آموزش است.
حجت الاسلام شهاب مرادی؛ استاد مهارتهای زندگی است. به سایتش هم سری بزنید، پر است از سوال و جوابهای خانوادگی. بیش از ۱۱هزار عضو ثابت دارد و انبوهی از مشکلات دختران و پسران و همسرانی که او به تک تک آنها پاسخ می دهد...