اخبار > انتقام سخت حزب‌الله کابوس صهیونیست‌ها
 


  چاپ        ارسال به دوست

انتقام سخت حزب‌الله کابوس صهیونیست‌ها

 

ترس از انتقام حزب‌الله به دلیل به شهادت رساندن رزمندگان مقاومت، سراسر سرزمین‌های اشغالی را به حالت آماده‌باش کامل درآورده است.

درپی به شهادت رسیدن شماری از رزمندگان حزب‌الله از جمله «جهاد مغنیه»، فرزند شهید عماد مغنیه فرمانده ارشد حزب‌الله در جریان حمله موشکی رژیم صهیونیستی به قنیطره در جنوب سوریه و ترس از انتقام حزب‌الله، سراسر سرزمین اشغالی را موجی از ناآرامی، وحشت و هراس فراگرفته است.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که تمام نهادهای امنیتی اسرائیل از بیم پاسخ حزب‌الله به عملیات ترور فرماندهان حزب‌الله در آماده‌باش به‌سر می‌برند.
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای بررسی پیامدهای احتمالی حمله اخیر به قنیطره، دستور برگزاری نشست اضطراری کابینه امنیتی را صادر کرد و ارتش را به حالت آماده‌باش درآورد. ارتش اسرائیل نیز مرخصی نظامیان خود را  لغو کرده است.
رژیم صهیونیستی همچنین از ترس واکنش «حتمی» حزب‌الله به تجاوز هوایی این رژیم، در مرز با لبنان سامانه موشکی موسوم به «گنبد آهنین» را مستقر کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی در راستای آمادگی در برابر هرگونه واکنش حزب‌الله، سیستم رادار «اورن ادیر» ویژه سامانه ضدموشکی «حتیس» را نیز مستقر کرده است. این درحالی است که شهرک‌نشین‌های اسرائیلی نیز هجوم به پناهگاه‌ها را آغاز کرده‌اند. ترس و وحشت از پاسخ موشکی حزب‌الله، آنان را وادار کرده که شب را در پناهگاه‌ها به سر ببرند.
در حمله موشکی هلی‌کوپتر رژیم صهیونیستی به خودروهای اعضای حزب‌الله در قنیطره در جنوب سوریه، 9 تن از رزمندگان حزب‌الله از جمله فرزند عماد مغنیه فرمانده ارشد حزب‌الله به شهادت رسیدند.
عملیاتی منحصر به فرد
پایگاه صهیونیستی «دبکا فایل» در گزارشی اعلام کرد ارتش اسرائیل نگران است که پاسخ حزب‌الله به حمله قنیطره توسط تونل‌های این سازمان در الجلیل در سرزمین‌های اشغالی صورت پذیرد.
این پایگاه صهیونیستی به نقل از برخی منابع نوشت: «آنچه انتظار آن می‌رود نه شلیک موشک توسط حزب‌الله به سوی اسرائیل، بلکه اجرای یک نوع عملیات منحصر به فرد از طریق تونل‌هایی است که در «الجلیل» وجود دارد. از همین رو فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی به یگان‌های حمایت از کیبوتص‌ها (دهکده‌های اشتراکی) نزدیک به مرزهای شمالی اسرائیل با لبنان و سوریه دستور بازگشایی پناهگاه‌ها و آماده‌سازی سلاح و عدم ترک روستاهایشان را داده است.»
طبق اعلام پایگاه دبکا فایل، پاسخ احتمالی حزب‌الله بر 250هزار اسرائیلی ساکن این مناطق تأثیر خواهد گذاشت.
این پایگاه همچنین افزود: «یکی از نگرانی‌هایی که برای ساکنان شمال اسرائیل مطرح است، شلیک موشک‌های حزب‌الله نیست، بلکه عملیات احتمالی حزب‌الله از طریق تونل‌های هجومی این حزب است که هیچ یک از رهبران ارتش اسرائیل از آن خبری ندارد.»
پس از اینکه تونل‌های نیروهای مقاومت در جنگ غزه، به شکل بسیار مؤثری آشکار شد، اکنون نگرانی زی